prezent dla dziecka sportowca

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty wciąż w popłochu przeszukujesz sklepowe półki lub strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji? Martwisz się, że nie uda Ci się znaleźć takiego prezentu, który będzie wartościowy dla rozwoju takiego dziecka, ale jednocześnie sprawi mu radość? Nadchodzimy z pomocą!

PREZENT Z PASJĄ!

Być może wielokrotnie obiecywałeś sobie, że następnym razem za szukanie wigilijnych podarków zabierzesz się nieco wcześniej, a jednak wciąż brakuje Ci pomysłu. Mamy jednak dla Ciebie świetną wiadomość.  Posiadasz nad innymi rodzicami pewną przewagę – Twoje dziecko ma życiu pasję, która może być doskonałą wskazówką przy wyborze wymarzonego prezentu.

Święta to doskonały moment, by dać najmłodszemu coś, co pozwoli mu się rozwijać i osiągać sukcesy. Może to być sprzęt sportowy, wygodny strój, wymarzony gadżet związany z wybraną dyscypliną albo na przykład motywująca biografia podziwianego idola. Możliwości jest mnóstwo i jedyne co Cię ogranicza, to Twoja wyobraźnia.

Nie ma nic lepszego, niż prezent dopasowany do charakteru i zainteresowań osoby obdarowywanej.   Ten naprawdę przemyślany i przeznaczony specjalnie dla niej, może być doskonałym sposobem, na podkreślenie, że jest dla nas kimś naprawdę ważnym. A czy jest ktoś, kto poświęca Twemu dziecku tyle uwagi i zna je tak długo jak Ty sam?

Pamiętaj, że udana niespodzianka nie musi wcale kosztować fortuny, ważne by naprawdę pasowała do zainteresowań Twojego dziecka.

PREZENT, KTÓRY NIESIE RADOŚĆ

Dążąc do tego, by prezent, który dajesz dziecku był czymś naprawdę ciekawym i wartościowym nie zapominaj jednak o czymś naprawdę ważnym – upominek ma przede wszystkim dawać radość. To przecież właśnie na tym polega magia obdarowywania.

I choć dla większości pasjonatów nie ma często lepszego prezentu niż ten związany z ulubionym hobby, to warto pamiętać by był on nie tylko praktyczny, rozwijający czy użyteczny, ale przede wszystkim wywołał szczery uśmiech na twarzy milusińskiego.

COŚ NOWEGO

To zupełnie normalne, że Twoje dziecko może mieć od czasu do czasu ochot ę zająć się w czasie wolnym czymś zupełnie innym niż zazwyczaj. Podejmowanie nowych, nietypowych aktywności i kreatywne poznawanie świata sprawia, że najmłodszy ma szansę rozwijać się harmonijnie na wielu płaszczyznach i odkrywać swoje mocne strony.

Zajęcie się od czasu do czasu czymś wyjątkowym pozwala także nabrać dystansu do pojawiających się w codziennym życiu trudności. To doskonały sposób na odbudowanie motywacji i odzyskanie zapału do dalszego treningu oraz spojrzenie na wyzwania sportowe z nowej perspektywy.

MOC ROZMOWY

Może jednak zdarzyć się tak, że choć wydaje Ci się, że wiesz o swoim dziecku niemal wszystko, to w rzeczywistości skrycie marzy ono o czymś zupełnie innym niż mógłbyś podejrzewać.  Na koniec przypominamy więc o tym, co choć z pozoru wydaje się oczywiste, bywa pomijane.

Warto czasem dyskretnie wybadać, czego tak naprawdę pragnie nasza pociecha. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznawanie swojego dziecka i budowanie z nim pozytywnych relacji niż wspólne spędzanie czasu i szczere rozmowy.

Nie oznacza to wcale, że musimy pytać je wprost, o to co chciałoby dostać, psując tym całą niespodziankę. Warto jednak mieć po prostu „oczy i uszy otwarte” na jego potrzeby, a wtedy znaleziska spod choinki na pewno okażą się trafione.

Pozdrawiam,

Dominika Cirocka


Jak zawsze zapraszamy Cię na naszego Facebooka: dzieckoisport.pl – blog dla rodziców